Seniorzy – jak wygląda opieka nad małżeństwem

Seniorzy Senior Herznet24 Opiekunka osób starszych praca Niemcy

Opieka nad osobą starszą kojarzy się z niełatwym zadaniem. Seniorzy często zmagają się z licznymi chorobami i mniejszą sprawnością fizyczną lub umysłową. Tym większym wyzwaniem wydaje się  jednoczesna opieka nad parą Seniorów. Jakie są plusy i minusy opieki nad małżeństwem i na co zwracać uwagę?

Seniorzy — Plusy pracy z małżeństwem 

Jednym z niewątpliwych plusów pracy jako opiekunka małżeństwa jest wyższe wynagrodzenie. Może ono być nawet o kilkaset euro większe niż w przypadku opieki nad jednym Seniorem. Jako opiekunka osób starszych musisz jednak wiedzieć, że taki rodzaj pracy często niesie ze sobą zdecydowanie więcej obowiązków. Ale bez obaw. To nie oznacza, że zostaniesz sama ze wszystkimi obowiązkami. Dlaczego? Ponieważ  Seniorzy mają najczęściej dodatkową opiekę pielęgniarek czy rehabilitantów. Seniorzy w Niemczech często posiadają profesjonalny sprzęt, łóżka, podnośniki, uchwyty itp. To bardzo ułatwienia codzienną opiekę i organizację pracy. Jeśli myślisz o opiece nad małżeństwem, to po prostu zapytaj w agencji pracy o szczegóły oferty. Dobry koordynator dokładnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Kolejną korzyścią z opieki nad parą Seniorów jest fakt, że możesz uzyskać dodatkowe informacje od współmałżonków, co po prostu ułatwi Ci pracę. Seniorzy potrafią się nawzajem skutecznie motywować, wspierać oraz okazywać czułość. Takie nastawienie wspiera proces zdrowienia, rehabilitacji, kondycję psychiczną. W praktyce dość często jest tak, że pewną część obowiązków wykonuje jeden ze współmałżonków.  I odciąża tym samym Opiekunkę. Seniorzy otrzymują również wsparcie od swojej najbliższej rodziny, co może być najważniejszym czynnikiem na drodze do lepszego samopoczucia.

Praca z małżeństwem może przedkładać się na większą ilość Twojego czasu wolnego. Dzieje się tak dlatego, że para (już po tym, gdy Opiekunka wykona swoje obowiązki) chce zająć się sobą nawzajem. Seniorzy pożytkują ten czas na rozmowy,gry,  spacer, czy ulubiony program w telewizji.

Seniorzy — co jest wyzwaniem w opiece nad małżeństwem 

Jednymi z najważniejszych cech, które powinna posiadać dobra Opiekunka, są empatia oraz cierpliwość. Na skutek chorób lub podeszłego wieku niektórzy Seniorzy mogą mieć zły humor, gorszy stan psychiczny lub też odczuwać pewne dolegliwości fizyczne. Dlatego też, jeśli opiekujesz się małżeństwem, musisz mieć w sobie szczególne pokłady cierpliwości. Jeśli masz jej mało, to opieka nad dwojgiem osób może być dla Ciebie wyzwaniem.

Gdy oboje Seniorów ma sporo dolegliwości zdrowotnych, to często zwiększa się liczba obowiązków. Zwłaszcza sprzątania, czy dbania o higienę podopiecznych. A także obowiązki takie obowiązki jak: pomoc przy wstawaniu, ubieraniu się.

Pamiętaj, że każdy z wymienionych elementów opieki nad starszym małżeństwem, to często kwestia indywidualna. Czasami jeden ze współmałżonków będzie chciał bardzo pomóc (a w efekcie będzie niechcący przeszkadzał). Do tego dochodzi jakość relacji pomiędzy Seniorami jako małżonkami. Mogą pojawić się i negatywne relacje. I na to trzeba się przygotować.

Praca z małżeństwem  ma swoje plusy i wyzwania. Im bardziej świadomie i realnie podejdziesz do wyboru oferty pracy, która jest zbieżna z Twoimi predyspozycjami, tym lepiej dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się, jaka oferta pasuje do Ciebie najlepiej, to zadzwoń do nas.

Herznet24. dbamy o każdy szczegół naszej współpracy. Służymy pomocą, jeśli trzeba coś omówić, czy wyjaśnić. Z nami po prostu dobrze się pracuje! Zobacz, które oferty pracy czekają na Ciebie. Znajdź swoją najlepszą pracę z Herznet24.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top