Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Plan na biznes — zarabiaj jako opiekunka!

Zarabiaj Herznet24

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech nie należy do najłatwiejszych. Wiąże się jednak z wieloma korzyściami: tymi duchowymi, jak satysfakcja z niesienia pomocy drugiej osobie, oraz tymi materialnymi, jak wysokie zarobki. W ostatnich latach odnotowuje się rozwój branży opiekuńczej ze względu na lepsze warunki finansowe. Zarabiaj jako opiekunka w Niemczech i odkryj, na czym polega ten wyjątkowy zawód.

Zadania opiekunek

Popularność zawodu opiekunki osób starszych w Niemczech stale rośnie. Wystarczy znać kilka słówek w języku niemieckim, by rozpocząć swoją przygodę w tym temacie. Nie ma barier dla osób chcących spróbować, które mogłyby powstrzymać zainteresowane osoby. Jedyną kwestią, którą agencje muszą zweryfikować, jest wiek opiekunki. Wykształcenie nie gra roli, a brak doświadczenia nie jest problemem. Firmy dokładają wszelkich starań, aby indywidualnie dopasowują zlecenia pod opiekunki tak, by te mogły szybko odnaleźć się w nowej roli i sprostać wyznaczonym obowiązkom. Umożliwiając opiekunkom szybkie przystosowanie się do nowych warunków i efektywne wypełnianie powierzonych obowiązków.. Do podstawowych zadań opiekunek należą:

  • asekuracja osoby starszej, dbałość o bezpieczeństwo podopiecznego,
  • dbanie o higienę, utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny,
  • pomoc w przebieraniu,
  • wsparcie w codziennych czynnościach takich jak ubieranie, sprzątanie mieszkania, zakupy oraz przygotowywanie posiłków.
  • aktywizacja seniorów. Opiekunki są również odpowiedzialne za aktywizację osób starszych, co jest kluczowe dla zachowania ich dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Istotną kwestią w branży opiekuńczej jest zakaz wykonywania czynności medycznych. Oznacza to, że nasze Opiekunki nie mają uprawnień do podawania kroplówek, zmieniany opatrunków, czy mieć styczności z otwartą raną, co stanowi jedno z podstawowych ograniczeń w ich codziennej pracy.

Zostać opiekunką

Opiekunki mogą być zatrudnione przez polskie, jak i przez niemieckie firmy, co otwiera przed nimi szerokie spektrum możliwości. Naszym opiekunkom gwarantujemy pełne ubezpieczenie (również dla członków rodziny) a także gwarantujemy odprowadzanie składek emerytalnych oraz rentowych od wysokości średniej krajowe. Jesteśmy odpowiedzialni za organizację przejazdów oraz obiegiem dokumentów niezbędnych do legalnej pracy za granicą. Bardzo dbamy o kontakt podczas trwania całego zlecenia i szybko rozwiązujemy ewentualne niejasności. Taka sytuacja pozwala swobodnie pracować dla dwóch stron. Kładziemy szczególny nacisk na bieżący kontakt z opiekunkami w trakcie trwania zlecenia. Regularna komunikacja pozwala nam na szybkie reagowanie i rozwiązywanie wszelkich niejasności czy problemów, które mogą się pojawić. Dzięki temu zarówno opiekunki, jak i osoby korzystające z ich usług, mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo, co jest kluczowe dla budowania wzajemnego zaufania i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Takie podejście umożliwia opiekunkom swobodne i efektywne wykonywanie swoich obowiązków, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług oraz zadowolenie zarówno pracowników, jak i ich podopiecznych. To sprawia, że praca ta staje się atrakcyjna zarówno dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia, jak i dla tych, którzy cenią sobie elastyczność oraz możliwość pracy w międzynarodowym środowisku.

Panie chcące pracować jako opiekunka osób starszych mogą spotkać się z ogromną ilością ofert. Oznacza to, że wyjeżdżając za granicę, można podjąć się krótkiego, kilkutygodniowego zlecenia lub od razu wyjechać na kilka miesięcy i zasilić swój budżet. Przypominamy, że wystarczy znajomość kilku słówek w języku niemieckim, by móc rozpocząć swoje pierwsze zlecenie.

W okresie letnim i zimowym praca w opiece to możliwość dodatkowego zarobku na przykład na nauczycieli języka niemieckiego. Ich celem nie są tylko finanse, ale również nawiązanie nowych kontaktów i sprawdzenie swoich zdolności językowych.

Zarabiaj jako opiekunka w Niemczech!

Praca za granicą od zawsze związana jest z wyższymi zarobkami. Dla porównania, średnie wynagrodzenie opiekunki osób starszych w Polsce wynosi ok. 2850 zł brutto. W Niemczech zarobki na tym samym stanowisku wahają się pomiędzy 1300 a 1600 euro. Oznacza to, że Polka jest w stanie zarobić ponad 7000 złotych miesięcznie. Warto pamiętać, że takie zarobki są „na czysto”, ponieważ opiekunka nie ponosi żadnych kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem i podróżą.

Podjęcie się takiej pracy, niezależnie od tego, czy w formie „dorobienia” w wakacje, czy jako planu na biznes, niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki wysokim zarobkom w Niemczech można sprawnie spłacić wszelkie długi, zapewnić dodatkowy dochód rodzinie oraz zbudować kapitał na przyszłość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top