Plan na biznes — zarabiaj jako opiekunka!

Zarabiaj Herznet24

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech nie należy do najłatwiejszych. Wiąże się jednak z wieloma korzyściami: tymi duchowymi, jak satysfakcja z niesienia pomocy drugiej osobie, oraz tymi materialnymi, jak wysokie zarobki. W ostatnich latach odnotowuje się rozwój branży opiekuńczej ze względu na lepsze warunki finansowe. Zarabiaj jako opiekunka w Niemczech i odkryj, na czym polega ten wyjątkowy zawód.

Zadania opiekunek

Popularność zawodu opiekunki osób starszych w Niemczech stale rośnie. Wystarczy znać kilka słówek w języku niemieckim, by rozpocząć swoją przygodę w tym temacie. Nie ma barier dla osób chcących spróbować. Jedyną kwestią, którą agencje muszą zweryfikować, jest wiek opiekunki. Wykształcenie nie gra roli, a brak doświadczenia nie jest problemem. Firmy indywidualnie dopasowują zlecenia pod opiekunki tak, by te mogły szybko odnaleźć się w nowej roli i sprostać wyznaczonym obowiązkom. Do podstawowych zadań opiekunek należą:

  • asekuracja osoby starszej
  • dbanie o higienę,
  • pomoc w przebieraniu,
  • sprzątanie domu,
  • robienie zakupów, gotowanie,
  • aktywizacja seniorów.

Istotną kwestią w branży opiekuńczej jest zakaz wykonywania czynności medycznych. Oznacza to, że nasze opiekunki nie mogą podawać kroplówek, zmieniać opatrunków, mieć styczności z otwartą raną.

Zostać opiekunką

Opiekunki mogą być zatrudnione przez polskie, jak i przez niemieckie firmy. Naszym opiekunkom gwarantujemy pełne ubezpieczenie (również dla członków rodziny) oraz odprowadzane składki od średniej krajowej. Jesteśmy odpowiedzialni za organizację przejazdów oraz obieg dokumentów. Bardzo dbamy o kontakt podczas trwania całego zlecenia i szybko rozwiązujemy ewentualne niejasności. Taka sytuacja pozwala swobodnie pracować dla dwóch stron.

Panie chcące pracować jako opiekunka osób starszych mogą spotkać się z ogromną ilością ofert. Oznacza to, że wyjeżdżając za granicę, można podjąć się krótkiego, kilkutygodniowego zlecenia lub od razu wyjechać na kilka miesięcy i zasilić swój budżet. Przypominamy, że wystarczy znajomość kilku słówek w języku niemieckim, by móc rozpocząć swoje pierwsze zlecenie.

W okresie letnim i zimowym praca w opiece to możliwość dodatkowego zarobku na przykład na nauczycieli języka niemieckiego. Ich celem nie są tylko finanse, ale również nawiązanie nowych kontaktów i sprawdzenie swoich zdolności językowych.

Zarabiaj jako opiekunka w Niemczech!

Praca za granicą od zawsze związana jest z wyższymi zarobkami. Dla porównania, średnie wynagrodzenie opiekunki osób starszych w Polsce wynosi ok. 2850 zł brutto. W Niemczech zarobki na tym samym stanowisku wahają się pomiędzy 1300 a 1600 euro. Oznacza to, że Polka jest w stanie zarobić ponad 7000 złotych miesięcznie. Warto pamiętać, że takie zarobki są „na czysto”, ponieważ opiekunka nie ponosi żadnych kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem i podróżą.

Podjęcie się takiej pracy, niezależnie od tego, czy w formie „dorobienia” w wakacje, czy jako planu na biznes, niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki wysokim zarobkom w Niemczech można sprawnie spłacić wszelkie długi, zapewnić dodatkowy dochód rodzinie oraz zbudować kapitał na przyszłość.

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu