Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Prezenty świąteczne – o czym marzy Senior

Senior Opieka Niemcy Praca Niemcy Herznet24 Opiekunka osób starszych

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, wspólnego spędzania czasu z rodziną i obdarowywania najbliższych prezentami. Jaki prezent chciałby otrzymać Senior?  Z pewnością taki, który bierze pod uwagę Jego prawdziwe potrzeby i zainteresowania. Jako opiekunka osób starszych pewnie mogłabyś podać wiele inspiracji. A jeśli akurat ich szukasz – znajdziesz poniżej kilka propozycji.

Senior praktyczne prezenty dla aktywnych


To Ty najlepiej znasz swojego Podopiecznego. Możesz zadbać o to, aby wesprzeć Go w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Czasem wystarczy podpowiedzieć bliskim, czego według Ciebie potrzebuje Senior. Spójrzmy, co by to mogło być:

 1. Smartwatch (monitoruje aktywność fizyczną i pomaga w utrzymaniu regularności codziennych czynności; taki prezent nada sie zarówno dla Seniora aktywnego, jak i leżącego).
 2. Kijki do Nordic walking (wspaniale wspierają samopoczucie, spacer z nimi dotlenia organizm i niweluje skutki stresu).
 3. Ergonomiczny fotel do relaksu (może przyczynić się do utrzymania sprawności fizycznej, prawidłowej postawy, czy zmniejszenia dolegliwości bólowych)
 4. Wygodna odzież sportowa (na przykład dres, w którym Senior może swobodnie się poruszać, ćwiczyć).
 5. Piłki do ćwiczeń (mniejsza do rąk, większa do nóg – leżący Senior może ściskać piłkę pomiędzy kolanami i ćwiczyć w ten sposób mięsnie miednicy, nóg).

Książki i audiobooki dla pasjonatów literatury

Jeśli twój Senior uwielbia czytać, to masz wiele możliwości, aby sprawić Mu radość.

To może być książka Jego ulubionego autora lub związana z tematem, który Go szczególnie interesuje. Wygodną alternatywą są audiobooki. Zwłaszcza dla Podopiecznych, którzy z powodu stanu zdrowia nie mogą czytać.

Przy tej okazji coś Ci polecimy:

 1. Oma lässt grüßen und sagt, es tut ihr leid (Babcia pozdrawia i mówi, że jest jej przykro)
  • Autor: Fredrik Backman
  • Ta urocza i pełna ciepła powieść opowiada historię małej dziewczynki, która odkrywa tajemnice swojej nietypowej babci. Książka porusza tematy rodziny, miłości i komunikacji międzypokoleniowej w lekki i humorystyczny sposób.
 2. Ein ganzes halbes Jahr (Całe pół roku)
  • Autor: Jojo Moyes
  • To romantyczna powieść, która opowiada o niezwykłym związku między Lou, opiekunką, a Williem, mężczyzną walczącym z trudnościami życia po wypadku. Książka (mimo poważnych tematów, jakie porusza) jest pełna humoru oraz podkreśla wartość życia i miłości.
 3. Glück und positives Denken (Szczęście i pozytywne myślenie)
  • Autor: Arnold Kitzmann
  • Książka traktuje o tym, że szczęśliwi ludzie są często zdrowsi i żyją dłużej. Pokazuje, że warto zachować równowagę pomiędzy marzeniami a rzeczywistymi możliwościami.   

Prezenty dla rozwoju zdolności artystycznych

Jeśli Twój Senior ceni sztuki plastyczne, rękodzieło i inne formy twórczego wyrazu to masz ogromne pole do popisu, by ofiarować Mu świąteczny prezent:

 1. Farby do malowania są doskonałym prezentem dla Seniorów, ponieważ pozwalają na wyrażanie kreatywności i tworzenie osobistych dzieł sztuki. Można ich używać zarówno na płótnie, jak i innych powierzchniach, co daje możliwość eksperymentowania z różnymi technikami malarskimi.
 2. Zestaw do rzeźbienia oferuje Seniorom szansę na eksplorację sztuki trójwymiarowej. Przy wykorzystaniu różnych narzędzi do rzeźbienia mogą oni tworzyć unikalne rzeźby i formy, co nie tylko rozwija ich zdolności artystyczne, ale także dostarcza satysfakcję z pracy ręcznej.
 3. Mikrofon do karaoke. To może być HIT! Jeśli Twój Senior podśpiewuje pod nosem, to koniecznie zaproponuj mu wspólne karaoke! To radosna forma rozrywki!
 4. Sztaluga. Jest to nie tylko wygodna. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas malowania. 
 5. Zestaw do majsterkowania. Ucieszy się z niego Senior-Złota Rączka. Nie dość, że będzie miał okazję ponownie się wykazać, to jeszcze spędzi czas w sposób, który najbardziej Go  satysfakcjonuje.
 6. Glina. Lepienie z gliny nie tylko rozwija zdolności artystyczne, ale także może być relaksujące i terapeutyczne. Synchronizuje pracę półkul mózgowych, pomaga się wyciszyć, uspokoić. I pozwala dać upust oraz uwolnić ogromne pokłady kreatywności.

Najważniejsze, aby znać potrzeby osoby, którą się obdarowuje. Prezent powinien dostarczać radości i aktywizować Seniora, aby do rozwijał zainteresowania i czerpał radość z życia.

Zastanawiasz się, czy praca Opiekunki w Niemczech jest dla Ciebie? Pomożemy Ci w wyborze najlepszej szteli.

Herznet24 współpracę opieramy na wzajemnym szacunku, zaufaniu i życzliwości.  U nas je znajdziesz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top