Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech

opiekunka osób starszych opieka senior opiekunka praca Niemcy

Dlaczego praca jako Opiekunka osób starszych staje się coraz bardziej atrakcyjna? Jakich warunków pracy możesz się spodziewać? Jak znaleźć dobrze płatną i legalną pracę w Niemczech? Jeśli zastanawiasz się nad odpowiedziami znajdziesz je w  naszym artykule!

Rynek pracy Opiekunki osób starszych w Niemczech

Dane statystyczne mówią same za siebie. Europa się starzeje. Jest jednym z krajów o najwyższym odsetku osób starszych. Osoby w wieku powyżej sześćdziesięciu pięciu lat stanowią aż 23% populacji Niemiec. Jest to ponad 19 mln ludzi! Jednocześnie średnia długość życia od 1960 roku wydłużyła się z 36,2 do 45,4 lat w 2020. Wzrastają też oczekiwania co do długości życia (w 1960 wartość ta wynosiła 69,31, a w 2020 juz 81,63).

Niemcy coraz bardziej cenią sobie życie prywatne i faktem jest, że już coraz rzadziej spotyka się domy wielopokoleniowe. Rzadko kiedy dzieci czy wnuki przejmują opiekę nad potrzebującymi jej Seniorami. Podobne trendy możemy zaobserwować również w innych wysokorozwiniętych krajach. Wszystkie te czynniki powodują, że rośnie zapotrzebowanie na fachową opiekę dla osób starszych. Praca w Niemczech jako Opiekunka osób starszych jest rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej Polek i Polaków.

Zarobki Opiekunki osób starszych w Niemczech

Tym, co przyciąga do pracy jako Opiekunka osób starszych w  Niemczech jest wysokość miesięcznych zarobków. W porównaniu z Polską Opiekunka otrzyma aż trzykrotnie wyższą pensję. Niewątpliwym atutem jest fakt, że Opiekunka osób starszych może liczyć na wyżywienie i zamieszkanie wspólnie z Seniorem.

Średnie zarobki Opiekunki osób starszych w  Niemczech wynoszą mniej-więcej 1400-1600 € netto (czyli „na rękę”) miesięcznie. 

Na to, co ostatecznie decyduje o wysokości zarobków składa się kilka czynników. Oto główne z nich:

  • Doświadczenie i umiejętności Opiekunki. Świetnie, jeśli masz ukończoną szkołę pielęgniarską lub doświadczenie w opiece nad ciężko chorymi pacjentami. Czyli – im więcej potrafisz, im bardziej kierunkowe posiadasz wykształcenie – tym lepiej.
  • Poziom znajomości języka niemieckiego. Tu obowiązuje zasada: „Im lepiej znasz język, tym wyższych zarobków możesz oczekiwać”. Dlatego w Herznet24  przygotowaliśmy dla naszych Opiekunek mini-lekcje niemieckiego. Publikujemy je cyklicznie na naszym Fanpage’u na Facebooku.
  • Czynne prawo jazdy. Mobilna Opiekunka to dodatkowy atut!
  • Landy, w których podejmiesz pracę. Na znacznie wyższe zarobki możesz liczyć w zachodnich i północno-zachodnich Niemczech. Mówimy szczególnie o: Baden-Württemberg, Bawarii, Nadrenii-Palatynat, a także Nadrenii Północnej-Westfalii. W Herznet24 mamy sporo ofert pracy w tych rejonach.
  • Ilość osób, które znajdują się pod opieką. Zdarza się, że oferta dotyczy małżeństwa, wtedy otrzymujesz wyższe wynagrodzenie, aniżeli przy opiece nad jednym Seniorem.

Czy praca Opiekunki osób starszych jest dla Ciebie

Jeśli patrzysz na pracę Opiekunki głównie przez perspektywę zarobków to możesz przeoczyć to, co może być dla Ciebie równie ważne. Zanim zdecydujesz się aplikować zastanów się, czego oczekujesz i co chcesz dać/co zaakceptujesz w zamian.

Dlaczego? Ponieważ w życiu ważna jest harmonia między dawaniem a otrzymywaniem. 

Wyższe zarobki to zazwyczaj wyższe wymagania, którym trzeba sprostać. Odpowiedzialność za życie i zdrowie Seniora, niezbędne obowiązki domowe nie należą do łatwych zadań. Praca Opiekunki to wymagający zawód. Idealny dla osób, które (poza doświadczeniem zawodowym, ukończonymi kursami czy znajomością języka):

  • są cierpliwe, empatyczne i jednocześnie asertywne,
  • cechuje odporność psychiczna, potrafią zadbać o swój dobrostan,
  • potrafią „złapać balans” pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, przestrzeganiem harmonogramu  Seniora vs umilaniem mu życia,
  • w wolnych chwilach chcą się rozwijać, 
  • lubią pomagać, wspierać, mają swoje sposoby na zniwelowanie tęsknoty za domem.

Praca w Niemczech. Znajdź najlepszą sztelę z Herznet24

Trafny dobór umiejętności Opiekunki osób starszych do potrzeb Seniora jest bardzo ważny. Jako agencja pracy dobrze znamy niemiecki rynek pracy dla Opiekunek osób starszych. Zgodność oczekiwań obu stron pozwala nam najtrafniej skojarzyć obie strony. 
Dlatego w Herznet24 dbamy o to, by łączyć potrzeby i Seniorów, i Opiekunek. Skontaktuj się z nami, jeśli będzie Ci potrzebna pomoc. Możesz na nas liczyć, gdy np.: zabraknie Ci pieniędzy na zakupy, jeśli pogorszy się stan osoby podopiecznej lub chcesz skonsultować zakres zleconych Tobie prac.

Zarabiaj z Herznet24 jako Opiekunka osób starszych w Niemczech

W  Herznet24 bardzo dbamy o zadowolenie naszych współpracowników. Gdy zdecydujesz się na pracę Opiekunki osób starszych właśnie z nami, to jednocześnie stajesz się częścią naszego Zespołu.

Dodatkowo otrzymujesz bezpłatne zamieszkanie, wyżywienie i przejazd, dzięki czemu zarobione środki przywieziesz ze sobą do Polski. Możesz liczyć na pomoc naszego koordynatora podczas całego pobytu na szteli.

Wkładamy wiele serca w to, aby zlecenia były sprawdzone i uczciwe.
Zobacz, które oferty pracy czekają na Ciebie. Znajdź swoją Podopieczną lub swojego Podopiecznego w Niemczech. Zarabiaj z nami godnie i czuj się bezpiecznie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top