Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Opiekunki z Ukrainy do osób starszych

Opiekunka Herznet24

Konflikt Rosji z Ukrainą spowodował wiele skutków ekonomicznych. Jednym z nich jest duża grupa Ukraińców na polskim rynku pracy. Obecnie za niezwykle popularną branżę uważa się opiekę nad osobami starszymi. Polskie czy niemieckie rodziny coraz częściej zatrudniają panie z Ukrainy. Poznajcie kryteria, jakich wymagają agencje opiekuńcze i jakie są plusy zatrudnienia opiekunki z Ukrainy.

Opiekunki z Ukrainy — idealne rozwiązanie?

W obecnej sytuacji wielu Ukraińców przebywających w Polsce poszukuje pracy.

Zawód opiekunki osób starszych może być o tyle ciekawą i łatwą propozycją, że aby go wykonywać, nie trzeba spełniać konkretnych kryteriów. Niezależnie od kraju, w którym znajdzie się kandydat do pracy, wystarczy podstawowa znajomość języka niemieckiego. Zatrudnienie opiekunki z Ukrainy może nieść ze sobą korzyści zarówno dla pracodawcy jak i samej pracownicy. Podczas zlecenia opiekunka zyskuje miejsce zamieszkania oraz stabilne warunki zatrudnienia. Przez lata obecności na rynku, w opinii publicznej utarło się przeświadczenie, że Ukrainki są pracowite, ambitne i niezwykle pomocne. Oznacza to, że zatrudniając odpowiednią osobę, klient otrzymuje gwarancję najlepszej troski nad seniorem. Niezależnie od tego, czy Ukrainka zdecyduje się na pracę w Polsce, czy w Niemczech, zawód opiekunki może oferować jej nieosiągalne wcześniej zarobki, co przekłada się na dużą motywację do pracy.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać opiekunką?

Wymogi wymogami, ale najważniejsze są naturalne predyspozycje. Nasze opiekunki powinny wyróżniać się między innymi takimi cechami jak:

  • empatia,
  • cierpliwość,
  • pracowitość.

Aby opiekunka z Ukrainy mogła zostać zatrudniona w polskiej agencji opiekuńczej, w tym Herznet24, maga się spełnienia kilku kwestii. Po pierwsze, zalicza się do nich podstawową znajomość języka polskiego, czy w przypadku pracy w Niemczech — niemieckiego. Po drugie, niezbędne jest posiadanie numeru PESEL lub kartę stałego pobytu.

Niepokój w Ukrainie sprawił, że swoją ojczyznę porzuciło wiele wykwalifikowanych osób. Mowa tu na przykład o pielęgniarkach czy fizjoterapeutach. To sprawia, że mogą oni nie tylko świetnie sprawić się w roli opiekunów, ale dzięki swoim umiejętnościom, są w stanie zapewnić seniorom jak najlepszą opiekę. Wszystkie wymienione w artykule cechy sprawiają, że opiekunki z Ukrainy to idealny wybór pomocy przy najstarszym członku rodziny. Już teraz sprawdź nasze oferty pracy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top