Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Długi weekend w Niemczech

Praca Niemcy Herznet24

Święta obchodzone w Niemczech niejednokrotnie pokrywają się z tymi obchodzonymi w Polsce. Nieduży dystans oraz dobre połączenie sprawiają, że podróż do naszych zachodnich sąsiadów nie jest problemem. W Niemczech istnieje cała lista ustawowych dni wolnych, należy jednak pamiętać, że w zależności od landu, ta liczba może się powiększyć. Szczególnie popularnym terminem rodzinnych wypadów jest majówka. Poznajcie miejsca w Niemczech, które warto odwiedzić w długi weekend.

Majówka w Niemczech

Okres majówki najczęściej związany jest z rodzinnymi spotkaniami oraz relaksem. W Niemczech pomimo tego, że 1 maja jest dniem wolnym od pracy, obchodzony jest w nieco inny sposób niż w Polsce. Oprócz odpoczynku, w Święto Pracy często można spotkać się z demonstracjami związków zawodowych. W przeciwieństwie do Polski majówka w Niemczech ogranicza się do jednego dnia wolnego. Nie przeszkadza to jednak w spotkaniach, piknikach czy wycieczkach.

1 maja to również dawne germańskie święto zmarłych. Z tego powodu w wielu regionach organizowane są liczne festyny, które mogą być świetną zabawą dla całej rodziny. Kolejną atrakcją i jednocześnie tradycją jest międzymiastowy konkurs na najładniejsze majowe drzewko. Zwyczaj ten jest znany w prawie każdym landzie i polega na utworzeniu najładniejszego i najwyższego majowego słupa.

Długi weekend — gdzie warto pojechać?

Niemcy to wyjątkowo piękny kraj z wieloma atrakcjami. Jednym z najciekawszych miejsc do odwiedzenia jest Dolna Saksonia. To land, który może spełnić oczekiwania każdego. Jest drugim co do wielkości terytorium w Niemczech. Można w nim wypocząć zarówno w górach, jak i nad morzem. Oprócz tego Dolna Saksonia posiada doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, taką jak ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne, a także liczne inne atrakcje. Dodatkowo w tej malowniczej krainie znajduje się niezwykle bogata lista miejsc wpisanych do światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.

Dolna Saksonia to region, w którym nie brakuje zabytków. Znajduje się tam również niezwykle bogata lista ciekawych do odwiedzenia miast. Jednym z nich jest Getynga, która słynie z uniwersytetu oraz średniowiecznych zabudowań. Oprócz tego warto zajechać do takich miejsc jak Brunszwik, Oldenburg oraz Hanower. W przypadku tego ostatniego miejsca, które jest jednocześnie stolicą landu, warto odwiedzić znajdujące się na Starym Mieście liczne zabytki architektoniczne, ogrody, targi oraz parki i lasy.

Ten land jest również doskonałym miejscem dla sympatyków przyrody. W Dolnej Saksonii znajdują się światowej sławy wrzosowiska Pustać Lüneburska, Góry Harz wraz ze znajdującym się tam Parkiem Narodowym Harzu, a także wpisany na listę UNESCO Park Narodowy Morza Wattowego, znajdujący się nad samym Morzem Północnym.

Mimo iż tegoroczny 1 maja przypada na niedzielę, warto obrać jakiś kierunek odpoczynku i skorzystać z bogatej oferty u niemieckich sąsiadów!

Jedzenie zdjęcie utworzone przez Racool_studio – pl.freepik.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top