Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Zarabiaj jako Opiekunka osób starszych w Niemczech

Praca Niemcy Senior Opiekunka Opiekunka osób starszych

Opiekunka osób starszych w Niemczech to praca, o której mówi się, że nie należy do najłatwiejszych. Ale z drugiej strony jest osiągalna dla Ciebie nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w zawodzie. I przede wszystkim daje Ci wiele korzyści: duchowych, rozwojowych i materialnych. Bo nie sposób pominąć satysfakcji z niesienia pomocy drugiej osobie, możliwości podszlifowania języka niemieckiego, czy niewątpliwie wysokich zarobków. Jakie są Twoje zadania jako opiekunka osób starszych w Niemczech i ile możesz zarobić?

Opiekunka osoby starszej Twoje zadania

Opiekunka osób starszych to zawód, na który popyt stale rośnie. Z jednej strony ze względu na coraz większą liczbę Seniorów,  z drugiej zaś z uwagi na bardzo dobre warunki finansowe. W Herznet24 dopasujemy zlecenie pod Ciebie. Robimy to dlatego, abyś szybko odnalazła się w nowej roli i mogła z sukcesem realizować zadania, jakie przed Tobą stoją. 

A są to:

  • dbałość o higienę Seniora/Seniorki: Pomoc w codziennych czynnościach higienicznych takich jak kąpiel, mycie, dbanie o higienę jamy ustnej.
  • asekuracja osoby starszej: Zapewnienie bezpieczeństwa Seniora, pomoc w poruszaniu się, zapobieganie upadkom.
  • sprzątanie pomieszczeń, w których wykonujesz swoją pracę: Utrzymywanie czystości w miejscach, w których opiekunka i Senior przebywają, w tym sprzątanie, pranie, drobne porządki: Wsparcie Seniora w ubieraniu się i rozbieraniu, dostosowanie ubioru do pogody i okoliczności.
  • pomoc w przebieraniu się: Wsparcie Seniora w ubieraniu się i rozbieraniu, dostosowanie ubioru do pogody i okoliczności.
  • zakupy, gotowanie: Robienie zakupów zgodnie z potrzebami i preferencjami Seniora, przygotowywanie posiłków z uwzględnieniem jego diety i zaleceń zdrowotnych.
  • aktywizacja Seniora/Seniorki (w tym organizacja czasu): Organizacja czasu wolnego, wspólne spędzanie czasu, np. spacery, czytanie książek, gry, hobby, które wspierają aktywność umysłową i fizyczną Seniora.

Chcemy podkreślić, że jako opiekunka osoby starszej nie możesz wykonywać żadnych czynności medycznych, które wymagają specjalistycznych kwalifikacji. Oznacza to, że nie podasz kroplówki, nie zmienisz opatrunków, nie możesz mieć styczności z otwartą raną. Nie możesz też mierzyć ciśnienia, czy podawać zastrzyków. Te działania są zarezerwowane dla personelu medycznego, np. pielęgniarek.

Herznet24 zapewnia stałe wsparcie dla swoich opiekunek, w tym szkolenia z zakresu opieki nad seniorami, doradztwo w trudnych sytuacjach, a także pomoc prawną i administracyjną. Chcemy, aby każda opiekunka czuła się pewnie i kompetentnie w swojej roli, a także była odpowiednio chroniona w aspekcie prawnym i zawodowym.

Podkreślenie tych aspektów jest ważne nie tylko dla zachowania standardów opieki, ale również dla bezpieczeństwa i zdrowia zarówno Seniorów, jak i opiekunek. W Herznet24 dbamy o to, aby nasze zespoły były odpowiednio przygotowane do różnorodnych wyzwań, które niesie ze sobą opieka nad osobami starszymi.

Pracuj jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Wystarczy, że masz chęci, znasz kilka słówek w języku niemieckim i… już możesz rozpocząć swoją przygodę jako opiekunka.Jeśli masz 20 do 60 lat, dobry stan zdrowia chcesz spróbować to nie wahaj się! Nie musisz mieć medycznego wykształcenia ani doświadczenia w tym zawodzie. 

W Herznet24 gwarantujemy Ci pełne ubezpieczenie (również dla członków Twojej rodziny). Odprowadzamy składki od średniej krajowej. Odpowiadamy za organizację przejazdów oraz obieg wszystkich dokumentów. Bardzo dbamy o dobrą, klarowną komunikację podczas trwania całego Twojego zlecenia. Szybko reagujemy na Twoje prośby i rozwiązujemy sprawy, które nam zgłaszasz. Dzięki temu obdarzasz nas zaufaniem i śpisz spokojnie:-)

Opiekunka osób starszych w Niemczech to idealny sposób na zasilenie domowego budżetu dla nauczycielek (lub nauczycieli) języka niemieckiego. Dodatkowym atutem takiego wyjazdu jest możliwość nawiązania nowych kontaktów i sprawdzenia w praktyce swoich zdolności językowych. 

Praca w Niemczech zarobki

Praca jako Opiekunka osób starszych oznacza wysokie zarobki. Dla porównania —  średnie wynagrodzenie opiekunki osób starszych w Polsce wynosi ok. 2850 zł brutto. W Niemczech —zarobki na tym samym stanowisku wahają się pomiędzy 1300 a 1600 euro. Oznacza to, że możesz zarobić ponad 7000 złotych miesięcznie. Pamiętaj, że — jako Opiekunka osób starszych w Niemczech — nie ponosisz żadnych kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem i podróżą. 

Gdy podejmiesz się pracy jako Opiekunka osób starszych w Niemczech to zobaczysz, jak wiele możliwości dają zarobki Opiekunki!  Szybko uzbierasz na spłatę kredytu, wymarzone wczasy, ślub dziecka, czy zbudujesz kapitał na przyszłość. 

Gotowa? Gotowy? 

Jeśli czujesz, że praca jako Opiekunka osób starszych w Niemczech jest dla Ciebie, to zajrzyj na Herznet24.

Z nami znajdziesz bezpieczną pracę, dzięki której zrealizujesz swoje plany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top