Zbliża się wyjazd do Niemiec w charakterze Opiekunki osób starszych. Po raz pierwszy lub kolejny. I choć starasz się zachować spokój mnicha to głowa i tak jest pełna niespokojnych myśli: Jaka będzie moja podróż? Czy dotrę na czas? Co mnie czeka na miejscu? Zobacz, z jakimi wyzwaniami możesz się spotkać w trakcie wyjazdu do pracy w Niemczech. W tym artykule zebraliśmy najczęstsze problemy i jesteśmy ciekawi, czy też się z nimi mierzysz.
Co zabrać na wyjazd do Niemiec – ogólne wskazówki
Wyjazd do Niemiec może Cię zestresować! Nawet jeśli jesteś najbardziej doświadczoną Opiekunką osób starszych. Silne emocje, nieprzewidziane zdarzenia przed wyjazdem, czy sytuacja rodzinna, mogą prowadzić do rozproszenia uwagi. Do tego dochodzi mnóstwo pytań i wyobrażeń dotyczących opieki nad Podopiecznymi. To wszystko może odciągać uwagę od najważniejszego: solidnego przygotowania do wyjazdu.
Łatwo wtedy zapomnieć o ważnych szczegółach przygotowania związanych z wyjazdem do Niemiec. Nawet wówczas, gdy to dla Ciebie kolejny już sezon na szteli.
Rozumiemy Twoje codzienne wyzwania i doceniamy Twoją rolę w opiece nad Seniorem. Chcemy, abyś była zrelaksowana i dobrze przygotowania do jej pełnienia. Dlatego (jeszcze przed wyjazdem na sztelę) otrzymasz od nas listę rzeczy na wyjazd do Niemiec. To oczywiście propozycja, którą możesz dowolnie rozbudować.
Dla przykładu: „żelazny zestaw” każdej Opiekunki osób starszych to, między innymi:
- dokument tożsamości,
- wygodne, dostosowane do pory roku ubrania,
- ładowarka,
- ulubiona książka, zdjęcie rodziny lub „osobisty talizman”
- pieniądze (EUR).
Brzmi praktycznie? Poczekaj! – jeszcze w styczniu, na łamach naszych Poradników przedstawimy Ci 10 pomysłów, jak przygotować się do wyjazdu na sztelę. Zajdziesz tam pełną listę wskazówek wyjazdowych, z której korzystają nasze Opiekunki.
A ponieważ dbamy o każdy etap współpracy, to mocno liczymy, że podzielisz się z nami opinią, jak uczynić listę jeszcze bardziej praktyczną. Podziel się swoim pomysłem w komentarzu!
Wyjazd do Niemiec – opóźnienia odjazdu na sztelę
Opiekunki osób starszych korzystają najczęściej z publicznych środków transportu (autobusy, busy). Sytuacja, w której jest się zależnym od przewoźnika, powoduje dodatkowy stres. Negatywne emocje związane z opóźnieniem przyjazdu mogą udzielić się zarówno Opiekunce, Seniorowi, jak i Jego rodzinie.
Opieka nad Seniorem przewiduje trzymanie się konkretnego harmonogramu, który musi być przestrzegany. I to nie tylko z powodu przyzwyczajeń Seniora, ale również z uwagi na utrzymanie Go w zdrowiu. Ważną rolę odgrywają też uwarunkowania kulturowe (Niemcy nie tolerują spóźniania się). Trudności z dotarciem na miejsce mogą skutkować zmniejszeniem satysfakcji klienta, a także utratą zaufania do Ciebie, jako Opiekunki.
Możesz być pewna, że współpracujemy z zaufanymi i sprawdzonymi firmami przewozowymi. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Dlatego informujemy Cię o dokładnym terminie, miejscu i zasadach odjazdu. Nasze doświadczenie i wprowadzone (dzięki niemu) standardy pracy pomogą Ci rozwiązać sprawę opóźnienia dojazdu. Po prostu dzwonisz wtedy do Klienta i informujesz go o sytuacji, jesteś z nim w stałym kontakcie. Komunikacja potrafi zdziałać cuda! Nie masz wpływu na terminowy odjazd busa, ale na to, co zrobisz dalej i jak widzą Cię inni – już tak!
Dobrze wiemy, że ten etap podróży jest bardzo emocjonujący. Dlatego dbamy o Ciebie i na dzień przed wyjazdem udostępniamy Ci wszelkie dane przewoźnika. Dostajesz od nas także praktyczną listę z kolejnymi etapami podróży i podpowiedziami, o czym trzeba pamiętać. Robimy to po to, aby Twoja podróż była komfortowa i spokojna.
Ale to nie wszystko! Jeszcze w tym miesiącu, w naszych Poradnikach opublikujemy artykuł. Przedstawimy w nim 10 pomysłów, jak przygotować się do wyjazdu na sztelę (w tym szczegółowo opiszemy, jak sobie poradzić z opóźnieniem busa).
Wyjazd do Niemiec – co wpływa na warunki podróży
Podróż publicznymi środkami transportu i związane z nią niewygodne warunki podróży mogą wpływać na Twoje samopoczucie i przedkładać się na pierwsze wrażenie w momencie przyjazdu na sztelę.
Jakie warunki podróży mogą wpłynąć na jej komfort?
Wybraliśmy kilka (według nas najistotniejszych):
- poczucie bezpieczeństwa (ważne atesty, profesjonalnie wyszkoleni kierowcy, odpowiedni stan techniczny pojazdu),
- poziom hałasu,
- dostęp do czystej toalety, możliwość umycia rąk,
- wystarczająca ilość miejsca (szeroki, ergonomiczny fotel),
- optymalna temperatura otoczenia,
- klimatyzacja (lub dostęp do świeżego powietrza),
- gniazdko USB i regulacja oświetlenia w zasięgu ręki,
- możliwość swobodnego ulokowania bagażu (odpowiednio duża przestrzeń ładunkowa)
- lekkostrawny, pożywny prowiant (w tym woda!),
- inni podróżni (np. poziom kultury osobistej, stan trzeźwości).
Co do ostatniego przykładu – musisz wiedzieć, że przepisy dotyczące transportu osób zmieniły się w tej materii na lepsze! Kierowca ma prawo odmówić osobie nietrzeźwej wejścia na pokład. A jeśli pasażer będzie spożywał alkohol w trakcie podróży – musi się liczyć z wydaleniem z pokładu (niezależnie jak daleko od domu odjechał). Więcej na ten temat napiszemy w następnych artykułach.
Na co dzień jesteśmy w kontakcie z naszymi Opiekunkami, dlatego mamy najświeższe informacje na temat przewoźników. Korzystamy tylko ze sprawdzonych firm przewozowych. Takich, z którymi nasze Opiekunki czują się komfortowo. Oczywiście zawsze możesz się z nami skontaktować i zgłosić trudność, z jaką się mierzysz. Szybko zareagujemy.
Chcemy Ci maksymalnie ułatwić pracę w charakterze Opiekunki osób starszych. Dlatego, w najbliższym artykule w naszych Poradnikach, przedstawimy Ci 10 pomysłów, jak przygotować się do wyjazdu na sztelę. Podpowiemy też, jak możesz zadbać o komfort swojej podróży.
Wyjazd do Niemiec a poziom znajomości języka
Bariery językowe mogą sprawiać trudności zarówno w codziennym życiu, jak i podczas sprawowania opieki nad Seniorem.
Rola opiekunki często wymaga nie tylko opieki fizycznej, ale także umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Niezbędna jest wtedy empatyczna i asertywna komunikacja. Najważniejsze to zrozumieć potrzeby Seniora, ponieważ właściwa reakcja na Jego potrzeby jest kluczem do utrzymania pozytywnej atmosfery na szteli.
Właśnie dlatego chcemy poznać poziom Twojej znajomości języka niemieckiego podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wiemy, jak bardzo wpływa to na komfort pracy i motywację do jej wykonania. Wiemy też, jaki poziom znajomości wystarczy do podjęcia opieki na konkretnej szteli. Dlatego doradzimy Ci i podpowiemy w tej materii. Może te się zdarzyć, że nie zaproponujemy Ci wyjazdu z uwagi na niewystarczający poziom nauki.
Systematycznie, na Facebook’u publikujemy tematyczne mini-lekcje niemieckiego, które tworzymy dla Ciebie. Możesz uczyć się do woli samodzielnie lub polecić nasze lekcje osobom zainteresowanym.
Wyjazd do Niemiec a wsparcie dla Opiekunki osób starszych
Niestety, nie zawsze system opieki nad osobami starszymi dostarcza odpowiedniego wsparcia dla opiekunek. Braki w organizacji podróży, niewłaściwa koordynacja czy brak zrozumienia dla codziennych wyzwań stanowią poważne przeszkody.
Ale!!
W Herznet24 pracujemy z sercem. A to oznacza, że bardzo dbamy o jakość naszej współpracy z Tobą, Droga Opiekunko. Wymagamy konkretnych umiejętności i zachowań, ale przede wszystkim wspieramy Cię w ich wdrażaniu i stosowaniu. Możesz liczyć na nasze wsparcie, ponieważ to podejście wypływa z naszego serca.
Dobieramy sztelę, dbamy o komfort Twojej podróży, jesteśmy z Tobą w kontakcie przez cały czas (nawet po upływie czasu zlecenia). Wymagamy, ale też wspieramy!
W Herznet24 szukamy najlepszych Opiekunek osób starszych. Takich, które są zaangażowane, odpowiedzialne i empatyczne. Takich, które chcą maksymalnie podnieść jakość życia Seniorów i ich najbliższych. Szukamy właśnie Ciebie:-)
Jeśli uważasz, że pasujesz do naszej wizji, to skontaktuj się z nami i pracuj jako Opiekunka osób starszych.
Może właśnie to jest Twoja wymarzona praca?