Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Polskie opiekunki — najlepszy wybór

Polska opiekunka Herznet24

Praca jako opiekunka osób starszych coraz bardziej zyskuje na popularności. Pomimo tego, że z tym zawodem związane są pewne wyzwania i trudności, to istnieją również niezliczone korzyści i możliwości. W ostatnim czasie bardzo popularne wśród polskich opiekunek stały się wyjazdy za granicę. Polskie opiekunki są szczególnie cenione zwłaszcza w Niemczech, gdzie zazwyczaj oferowane są im wysokie zarobki i atrakcyjne warunki pracy. Jakie są cechy polskich opiekunek i dlaczego są tak chętnie wybierane przez niemieckich klientów?

Dlaczego polskie opiekunki są najlepsze?

Wielu Niemców zmaga się na co dzień z problemem wyboru odpowiedniej opieki nad seniorem. Pomimo tego, że u naszych zachodnich sąsiadów funkcjonują w pełni profesjonalne domy opieki, nie są one dla wielu odpowiednim rozwiązaniem. Oprócz wysokich kosztów utrzymania dochodzą do tego również kwestie moralne, takie jak na przykład myśl o opuszczeniu osoby starszej. Pomoc oferowana przez niemieckich opiekunów — Pflegedienst trwa jedynie przez kilka godzin w ciągu dnia, co może być sporą przeszkodą. Osobą, która zapewni prawdziwą opiekę, może być właśnie pełnoetatowa, polska opiekunka. 

Polka pracująca jako opiekunka w Niemczech jest w stanie zapewnić odpowiednią pomoc domową, w pełni zająć się osobą starszą oraz wspierać seniorów poprzez ciepłe słowa, empatię czy zapewnienie towarzystwa. Te wszystkie cechy sprawiają, że zarówno podopieczny, jak i rodzina mogą poczuć się w pełni komfortowo. Zyskują także gwarancję bezpieczeństwa. Dodatkowo opiekunki oprócz pełnionych przez siebie funkcji, często traktowane są jako przyjaciółki, których może brakować osobom w starszym wieku.

Cechy idealnej opiekunki

Głównym zadaniem opiekunki osób starszych jest pomoc w codziennym funkcjonowaniu, pielęgnowanie i utrzymywanie higieny, robienie zakupów, przygotowywanie posiłków czy wspólne spacerowanie. Godziny pracy uzależnione są od indywidualnych preferencji klienta, a także samej zatrudnionej.

Dobra opiekunka powinna przede wszystkim rozumieć drugą osobę i wczuwać się w jej emocje. Osoby starsze często posiadają typowe dla swojego wieku choroby takie jak na przykład Alzheimer. Cechuje się on między innymi zaburzeniami na tle emocjonalnym. Ważna jest wtedy odpowiednia cierpliwość.

Polskie opiekunki wyróżniają się również łatwością adaptacji do nowego miejsca pracy. W domach podopiecznych mogą panować różne zasady i zwyczaje, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich przestrzeganie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych konfliktów, a także nawiązać bliższą relację z podopiecznym i rodziną.

Polskie opiekunki posiadają bardzo duży potencjał. W trakcie zajmowania się osobami starszymi są w stanie zapewnić im dużo ciepła, troskliwości oraz zainteresowania. Zaangażowanie w pracę oraz sumienne wykonywanie obowiązków sprawiają, że Polki są bardzo cenione przez niemieckich klientów.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top