Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Opiekunka osób starszych. Pomysły na urlop w Niemczech

praca Opiekunka, Opiekunka osób starszych, praca Niemcy, herznet24, Senior,

Lato sprzyja podróżom. I dlatego chcemy Ci dziś przedstawić Niemcy jako cel wakacyjnej podróży. Jeśli pracujesz w Niemczech jako Opiekunka osób starszych, to masz niesamowitą okazję odkryć piękno tego kraj. Poznaj go razem z nami.

Niemcy krajem z wielkim potencjałem turystycznym

Postaw na Niemcy i wybierz się na niezapomniane wakacje. Pomiędzy jednym a drugim zleceniem (gdy pracujesz jako Opiekunka osób starszych) pomyśl o własnym odpoczynku i ruszaj w Niemcy.  Znajdziesz tu:

 • Baśniowa ojczyzna braci Grimm: Poznaj miejsca, które zainspirowały braci Grimm do napisania ich nieśmiertelnych baśni. Ścieżka baśniowa (Deutsche Märchenstraße) prowadzi przez malownicze krajobrazy i średniowieczne miasteczka, które przeniosą Cię w świat dziecięcej wyobraźni.
 • Bawarskie uzdrowiska i zamek Neuschwanstein: Bawaria oferuje nie tylko spektakularne krajobrazy Alp, ale również relaksujące uzdrowiska i termalne kąpiele. Zamek Neuschwanstein to ikona niemieckiego romantyzmu, która wygląda jak wyjęta z bajki, z majestatycznie wznoszącymi się wieżami i przepięknym widokiem na Alpy.
 • Bogactwo zabytków i wspaniałe krajobrazy Alp: Niemcy są domem dla niezliczonych zabytków, od starożytnych rzymskich ruin po majestatyczne katedry gotyckie i renesansowe pałace. Alpy oferują nie tylko zapierające dech widoki, ale także doskonałe trasy do wędrówek pieszych i rowerowych.
 • Parki rozrywki i Oktoberfest: Dla tych, którzy szukają emocji, Niemcy oferują światowej klasy parki rozrywki, takie jak Europa-Park czy Phantasialand. Oktoberfest w Monachium to z kolei świetna okazja, aby zanurzyć się w bawarskiej kulturze i spróbować lokalnych specjałów przy muzyce na żywo.
 • Nowoczesne miasta: Miasta takie jak Berlin, Frankfurt, czy Hamburg oferują nowoczesną architekturę, dynamiczne życie kulturalne, muzea, galerie, a także światowej klasy restauracje i zakupy.
 • Urokliwe miasteczka i wsie: Poza wielkimi metropoliami, Niemcy kryją mnóstwo urokliwych miasteczek i wsi, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej. Są to idealne miejsca na spokojne spacery, degustację lokalnych win i poznawanie tradycyjnych rzemiosł.

Opiekunka i urlop: Dolina Środkowego Renu.  

Dolinę Środkowego Renu – rozciąga się pomiędzy Bingen i Rüdesheim a Bonn. Zobaczysz w niej:

 • zabytki średniowiecznej architektury świeckiej i sakralnej,
 • winnice, jakie porastają sąsiadujące z rzeką stoki gór,
 • park krajobrazowy Oberes Mittelrheintal  (z klifami, winnicami,  średniowiecznymi zamkami),
 • wysoką na 132 metry skałę Lorelei (jest w pobliżu St. Goar,gdzie rzeka Ren zwęża się); koniecznie wypróbuj efekt odbijającego się od niej echa!
 • gejzer Andernach (Geysir Andernach) na półwyspie Namedyer Werth, wyrzuca zimną wodę na wysokość od 40 do 60 metrów,
 • pokaz fajerwerków „Ren w Płomieniach” (Rhein in Flammen).

Opiekunka i urlop: Bawaria

To nasz ulubiony land w Niemczech! Kraina zamków, piwa, pałaców i zapierających dech krajobrazów

Polecamy Ci w szczególności:

 • Bamberg – miasto w Bawarii, gdzie zobaczysz Kleine Venedig – malownicze rybackie domki nad rzeką Regnitz, piękny Stary Ratusz, Plac Katedralny. Lokalna kuchnia w dużej mierze opiera się na wieprzowinie. Podczas zwiedzania warto udać się na wzgórze katedralne i wzgórze św. Michała, pospacerować wokół placu Maksymiliana, zobaczyć Stary Ratusz, katedrę i majestatyczną Nową Rezydencję.
 • średniowieczne zamki, a w zasadzie mnóstwo średniowiecznych zamków, jak np: Schwangau – zamek Neuschwanstein,
 • Zamek Cesarski w Norymberdze,
 • Jeziorem Bodeńskim położonym w sercu Alp, na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii,
 • najpiękniejsze niemieckie miasteczko – Rothenburg nad rzeką Tauber.

Opiekunka i urlop: Europa-Park

Jeśli wolisz po prostu dobrze się bawić, to radzimy: spędź czas w Europa-Park! To największy park rozrywki w kraju i jeden z największych w Europie. Szukaj go w Rust, w południowo-zachodniej części Niemiec.

Znajdziesz w nim 19 stref tematycznych, które reprezentują kraje europejskie, takie jak: Niemcy, Francję, Szwajcarię, Włochy, Holandię, Rosję, Hiszpanię, Grecję, Irlandię, Chorwację, Portugalię, Anglię czy też państwa skandynawskie. Park stoi otworem i przed dziećmi, i przed dorosłymi. oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Obszary tematyczne zaskoczą Cię  typową architekturą i tradycyjnymi ofertami kulinarnymi. Każdego dnia w Europa-Park odbywa się ponad 20 rozrywkowych pokazów.To łącznie ponad 100 atrakcji i wiele zadziwiających pokazów, w tym aż 13 rollercoasterów!

Niemcy są piękne! Pracuj z Herznet24 i odkrywaj Niemcy z nami! Opiekunka osób starszych to zajęcie, które rozwija, daje satysfakcjonujące wynagrodzenie i szansę poznania nowych miejsc!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top