Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Okres wakacyjny najlepszy do pracy!

Lato Herznet24

Wakacje to dla wielu osób czas pracy sezonowej. Okres letni cieszy się szczególnym zainteresowaniem ofertami opieki nad seniorami w Niemczech. W wakacje spotkać się można z większą ilością urlopów, a to oznacza więcej ofert na zastępstwo. W artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego to właśnie lato jest najlepszym okresem zarobkowym.

Okres wakacyjny w Niemczech

Terminy polskich wakacji nie zawsze pokrywają się z niemieckimi. Okresy wakacyjne w Niemczech różnią się w zależności od landu. W Bawarii trwają od 29 lipca do 11 września, w Brandenburgii od 20 lipca do 1 września, a z kolei w Dolnej Saksonii od 22 czerwca do 2 sierpnia. Pomimo różnych dat urlopów, niemieckie rodziny często planują w tym czasie rodzinne wyjazdy. Niejednokrotnie oznacza to potrzebę zatrudnienia opiekunki osób starszych. Otwiera to wiele możliwości zarówno dla doświadczonych Polek, jak i dla pań chcących spróbować swoich sił w nowym zawodzie.

Dlaczego warto pracować w okresie letnim?

Osoby starsze wymagają opieki przez cały rok, dlatego podopieczni nie mogą zostać w wakacje sami. Wyjazdy rodziny lub urlopy zawodowych opiekunek sprawiają, że lato to okres, w którym łatwiej o zlecenie. Przed zbliżającym się sezonem urlopowym, klienci poszukują opiekunek na zastępstwo, co sprawia, że panie mogą wręcz przebierać w ofertach. Latem można trafić zarówno na krótkie, tygodniowe zlecenia, jak i znaleźć pracę na dłuższy okres.

Praca w wakacje to również czas, w którym odbywa się wiele festiwali i atrakcji plenerowych. Dzięki temu można w doskonały sposób połączyć czas wolny z pełnieniem opieki. W przypadku sprawniejszych i bardziej mobilnych seniorów można również korzystać z pięknej, letniej pogody i spędzać razem czas nad wodą czy na urokliwych terenach.

Częstym zjawiskiem w okresie letnim jest podejmowanie pracy jako opiekunka osób starszych przez nauczycieli czy studentki. Agencje niejednokrotnie oferują dodatkowe pieniądze za zlecenia, które mogą wynosić nawet do kilkuset euro.

Okres wakacyjny jest najlepszy do pracy z wielu względów. Praca latem jako opiekunka osób starszych w Niemczech związana jest z lepszym zarobkiem, możliwością odpoczynku w czasie wolnym, a także podniesieniem swoich umiejętności językowych i kwalifikacji zawodowych. Warto samemu przekonać się jak wiele oferuje wakacyjna praca w Niemczech!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top