Niezbędne aplikacje na telefon dla opiekunek

Herznet24 Opiekunki

Telefon komórkowy w obecnych czasach stał się niezbędnym akcesorium niemal dla każdego. Nic w tym dziwnego! Rozwój technologii sprawia, że coraz to nowsze programy nie tylko pomagają w życiu codziennym, ale również — zawodowym. Poznajcie w pełni darmowe i przydatne aplikacje na telefon, które znacząco ułatwią pracę opiekunek osób starszych.

Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożeń

Ta w pełni darmowa aplikacja została stworzona wspólnie z policjantami, strażakami i ratownikami. To swoisty podręcznik pierwszej pomocy i ogrom praktycznej wiedzy, która może się przydać w wielu sytuacjach kryzysowych. W aplikacji można znaleźć instrukcję pierwszej pomocy, zachowania podczas sytuacji ratowniczych, asystenta resuscytacji, lokalizator, numery alarmowe, filmy instruktażowe oraz wiele, wiele innych. Dzięki niej żadnemu opiekunowi nie będą straszne takie sytuacje jak:

  • omdlenie,
  • zadławienie,
  • zasłabnięcie,
  • udar cieplny,
  • odwodnienie.

W przypadku jakiekolwiek problemu aplikacja krok po kroku poprowadzi użytkownika przez cały proces.

Aplikacje do nauki niemieckiego

W internecie można znaleźć mnóstwo programów do nauki języków obcych. Aby wykorzystać ich pełny potencjał, producenci często zachęcają do wykupienia wersji premium. „Ucz się niemieckiego – słownictwo” to w pełni darmowa aplikacja, która doskonale pomoże opanować podstawy języka niemieckiego. W programie znaleźć można ponad 10 000 fiszek językowych, a także lekcje dostosowane do wieku użytkownika. W ustawieniach znajduje się również opcja nauki przez sen, co może być ciekawym rozwiązaniem dla zabieganych opiekunek. Aplikacja nie skupia się na nauce gramatyki, lecz na typowych, niemieckich zwrotach. Zastosowanie takiego praktycznego rozwiązania z pewnością przełoży się na poprawę kontaktu z podopiecznym.

Kuchenne aplikacje — Niemieckie przepisy kulinarne

Zgodnie z nazwą, aplikacja oferuje ogromną bazę niemieckich przepisów kulinarnych. Opiekunki znajdą tam między innymi takie pyszności jak Kartoffelpuffer, Kohlrouladen, sznycel, receptury na kiełbasy, kapustę czy gulasz. Przepisy posiadają zdjęcia produktów i szczegółowe instrukcje, które pomogą w przygotowaniu wspólnego posiłku.

Breathe: relaks i skupienie

Każdej z opiekunek należy się relaks po ciężkim dniu pracy. Doskonałym rozwiązaniem może być Breathe: relaks i skupienie. Aplikacja oferuje liczne ćwiczenia oddechowe, a stosując je, opiekunka z pewnością poprawi swoją koncentrację, rozluźni się oraz zminimalizuje stres. Wystarczy 5 minut ćwiczeń dziennie, a z pewnością poczujecie różnicę.

Caynax Bieganie, Spacer, Jazda

Warto pamiętać, że każdej opiekunce przysługuje czas wolny. Doskonałym sposobem na oderwanie się od obowiązków mogą być aktywności fizyczne. Aplikacja Cynax, to proste i niezwykle intuicyjne rozwiązanie, które zmierzy dystans, policzy kroki oraz pokaże niezbędne statystyki podczas spacerów czy innych sportów po okolicy.

Każdą z wymienionych aplikacji bez problemu znajdziecie w sklepie Play lub Appstore. Warto wykorzystać powyższą listę, aby lepiej zorganizować i uprościć obowiązki opiekunek osób starszych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top