Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Hej lato! Jakie zalety ma opieka w okresie letnim?

Lato praca Herznet24

Lato to pora roku, na którą wiele osób czeka z utęsknieniem. Okres ten kojarzy się przede wszystkim z podróżami i odpoczynkiem, ale również z dodatkową pracą. Dzięki pięknej pogodzie oraz wielu atrakcjom i wydarzeniom plenerowym, osoby pracujące przy osobach starszych w Niemczech zyskują nowe możliwości. Jakie są zalety pracy jako opiekunka seniorów latem?

Lato — większa aktywność seniorów?

Praca latem niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest piękna pogoda zachęcająca do wyjść z domu. Często oznacza to większą aktywność osób starszych, które z pomocą opiekunki mogą odwiedzać pobliskie parki, lasy i łąki. Wspólne spacery z pewnością wzmocnią więź pomiędzy opiekunką a seniorem. Taki rodzaj aktywności to również wiele korzyści prozdrowotnych. Spacerowanie na świeżym powietrzu zapewnia organizmowi odpowiednią dawkę witaminy D oraz poprawia układ krążenia i oddychania. Przebywanie latem na kwitnących polach i parkach to doskonała forma aromaterapii. Dzięki niej można pozytywnie wpłynąć na sen, zniwelować bóle głowy oraz poprawić samopoczucie.

Lato oznacza również mniejszą aktywność wirusów i zakażeń. W praktyce przekłada się to na większe możliwości zwiedzania, a także uczestniczenia w wydarzeniach.  Festyny czy imprezy plenerowe mogą być dobrą okazją na aktywność osób starszych, a także rozrywką i integracją z innymi ludźmi.  

Co opiekunka może zyskać latem?

Okres letni to czas urlopów, również wśród opiekunek osób starszych. Wiąże się to z liczniejszymi dniami wolnymi bardziej doświadczonych opiekunek. Oznacza to częstsze poszukiwanie zastępstw i dużą ilość ofert wakacyjnych. Polki pracujące w Niemczech mogą wykorzystać ten czas na odpoczynek i wrócić do kraju, aby spędzić trochę czasu ze swoją rodziną. Okres wakacyjny jest jednocześnie szansą dla pań szukających zlecenia w Niemczech. Agencje opiekuńcze za pracę latem oferują dodatkowe bonusy, które mogą sięgać nawet do 300 euro. Wielkość premii uzależniona jest jednak od długości zlecenia oraz od indywidualnych ustaleń z pracodawcą.

Wakacyjny wyjazd do pracy niesie ze sobą wiele zalet. Letnie zlecenia to idealna okazja na dodatkowy zarobek, doskonalenie swoich umiejętności językowych, a także możliwość poznania nowego kraju i kultury.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top