Dwie opiekunki na jednym zleceniu — co za tym idzie?

Herznet24 Dwie opiekunki

W agencjach pozyskujących opiekunki do pracy w Niemczech pojawia się coraz więcej ogłoszeń w sprawie zleceń dla dwóch osób. Ta opcja może się wydać interesująca zwłaszcza dla opiekunek/opiekunów, którzy lubią pracować w tandemie. Takie zlecenia można realizować na przykład ze znajomą lub z kimś z rodziny. Jakie zadania mają dwie opiekunki i o czym warto pamiętać?

Dwie opiekunki — co to oznacza?

Zlecenia, które są skierowanie do dwóch opiekunek jednocześnie, najczęściej oznaczają trudny przypadek seniora, który ze względu na swój stan zdrowia, wymaga całodobowej opieki. Często jest to praca zmianowa, w dzień i w nocy. Zlecenia realizowane w parze są więc sporym ułatwieniem dla samych opiekunek. Przekłada się to między innymi na lepszy podział obowiązków, większą elastyczność działania i większą ilość czasu wolnego. Powodem zlecenia dla dwóch opiekunek jednocześnie może być również fakt, że na miejscu są dwie osoby podopieczne.

Warto wtedy pamiętać, że niezależnie od ilości opiekunów, czynności medyczne wykonują specjalnie zamawiane służby Pflegedienst.

Wady i zalety podwójnych zleceń

Oprócz wspomnianego wcześniej podziału obowiązków jedną z zalet wspólnego wyjazdu jest wzajemne wsparcie na miejscu pracy. Mieć przy sobie swojego sprzymierzeńca to piękna sprawa, szczególnie jeśli chodzi o pomoc w trudnych sytuacjach w opiece. Wyjazd we dwójkę może również znacząco ułatwić komunikację w języku niemieckim z klientem, ponieważ zazwyczaj to jedna osoba powinna komunikatywnie rozmawiać, a druga wystarczy, że zna kilka słówek.

Takie zlecenia mają również swoje wady. Każda opiekunka to odmienny styl pracy i indywidualne podejście do różnych kwestii. Konflikt na miejscu pracy bezpośrednio wpływa na standard świadczonych usług i ogólną atmosferę.

Zlecenie dla dwóch opiekunek jednocześnie może być z pewnością ciekawym doświadczeniem, ale nie tylko dla pań. Coraz częściej zgłaszają się do nas małżeństwa, które poszukują takich ofert. Jest to niezwykle ciekawa opcja zarobku, a emocjonalnie dużo łatwiejsza droga.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top