Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Detoks organizmu po 50! Polecane sposoby

Detoks Herznet24

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego tak ważne jest regularne oczyszczanie organizmu. Pomimo posiadania przez ludzi naturalnych mechanizmów oczyszczania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc ciało specjalnymi metodami. Może się to okazać szczególnie istotne zwłaszcza po 50 roku życia, ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność i wydolność ciała. Poznajcie sposoby na detoks organizmu po 50!

Kiedy zastosować detoks?

Najlepszym momentem na detoks jest zbyt duża ilość toksyn w organizmie. Zanieczyszczenia można rozpoznać poprzez częste odczuwanie zmęczenia, spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu, palenie tytoniu, jedzenie czerwonego mięsa czy problemy z zasypianiem. W takich sytuacjach warto sięgnąć po odpowiednie metody detoksu, jednakże należy pamiętać, że jest to zabieg długoterminowy. Oczyszczanie organizmu nie powinno być jednorazowe i powinno wiązać się ze zmianą nawyków czy podjęciem aktywności fizycznej. Przed zastosowaniem detoksu warto również skonsultować się z lekarzem, który zleci wykonanie niezbędnych badań. Istotnym działaniem może być również wizyta u specjalisty do spraw odżywiania, aby dobrać jak najlepszą metodę detoksu.

Detoks po 50 – porady

Detoks organizmu powinien być wprowadzany powoli i nie może być „szokiem” dla ciała. Nagłe ograniczanie niektórych produktów kończy się zazwyczaj niedożywieniem i wyniszczeniem ciała. Oto kilka porad, które pozwolą oczyścić organizm po 50 roku życia.

Woda

Woda to jeden z głównych składników, z których składa się człowiek. Po 50 roku życia w ciele występuje jej średnio 47% u kobiet i 56% w przypadku mężczyzn. Zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia stanowi więc podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu. Picie wody ma na celu pobudzenie diurezy (proces wydalania moczu), co wpływa na wydalanie toksyn wraz z moczem. Aby wspomóc detoks oraz urozmaicić napoje warto mieszać wodę z takimi składnikami jak:

  • sok z cytryny,
  • plasterek pomarańczy lub grapefruita,
  • zioła jak melisa, pokrzywa, mięta, rozmaryn, bazylia, skrzyp polny, bratek czy ostropest plamisty.

Ruch fizyczny

Oczyszczanie organizmu powinno iść w parze z aktywnością fizyczną. Warto uprawiać sport, który będzie dostosowany do indywidualnych możliwości. W ramach ćwiczeń można spacerować, jeździć na rowerze, biegać, uprawiać jogę lub pływać na basenie. Zwiększone tętno oraz pot to doskonały sposób na detoks organizmu.

Odpowiednia dieta

Jednym z najważniejszych składników przyjmowanych podczas detoksu są warzywa i owoce. Stanowią one doskonałe źródło błonnika i pobudzają pracę jelit, co pomaga w odpowiednim wydalaniu toksyn. Szczególnie pożądanymi produktami są ogórki, kapusta kiszona, buraki, brokuły czy kalafior. W przypadku owoców warto sięgnąć po jabłka, awokado, figi czy żurawinę.

Pozostałe składniki wspomagające detoks to: kasza jaglana, kurkuma, imbir lub czosnek.

Detoks po pięćdziesiątce wcale nie musi oznaczać głodówek, wyrzeczeń czy specjalistycznych kuracji. Stosując wymienione sposoby, można w znaczący sposób poprawić kondycję ciała. Decydując się na oczyszczenie organizmu, warto jednak wcześniej skonsultować się ze specjalistami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top