Pn - Pt: 8:00 - 16:00

Czy można połączyć pracę z urlopem?

Praca opiekunki Herznet24

Pomimo tego, że praca jako opiekunka osób starszych uchodzi za wymagające zajęcie, zainteresowanie tym zawodem stale się zwiększa. Można to szczególnie zaobserwować w zbliżającym się okresie letnim. W tym czasie wiele pań decyduje się na przysłowiowe „dorobienie”. Czy można połączyć pracę z urlopem i jakie korzyści z tego płyną?

Czas wolny w opiece nad seniorem

Jednym z najbardziej popularnych mitów na temat pracy opiekunów jest ich stała dyspozycyjność. Wbrew pozorom opiekunki pracują w pewnych ramach czasowych, które uzależnione są od indywidualnych ustaleń z klientem. Nie wolno zapominać jednak, że każdej osobie przysługuje czas dla siebie. W przypadku wolnego, opiekunki w Niemczech często pozostają „w kontakcie”, gdyby przydarzyła się jakaś pilna sytuacja. W trakcie przerw w ciągu dnia, jak i po skończeniu zadań, opiekunki mogą robić to, na co mają ochotę. Pauzę przeznaczyć można między innymi na:

  • zwiedzanie okolicy,
  • opalanie;
  • grillowanie;
  • wycieczki autem;
  • obiady w restauracji.

Niektóre aktywności uzależnione są od wyposażenia domu klienta. Opalaniu służyć może np. posiadanie przez seniora dużego tarasu czy ogródka z leżakiem. Niektóre czynności jak na przykład grillowanie, wyjścia do restauracji czy wycieczki można przeprowadzać również z mobilnymi seniorami. Takie sytuacje mogą być doskonałą okazją na integrację, a także łączeniem obowiązków z przyjemnościami. Warto również pamiętać, że osoby starsze w ciągu dnia odwiedzane są przez opiekę medyczną, co często oznacza czas wolny dla opiekunki.

Praca podczas urlopu — okazja na dodatkowy zarobek?

Na pracę opiekunki osób starszych decyduje się coraz więcej Polek. Obecnie w branży można spotkać wiele pań traktujących tę pracę jako dodatkowe zajęcie. Praca w Niemczech jest o tyle zachęcająca, że za jedno zlecenie opiekunka może zarobić nawet do 1500 euro miesięcznie. Oznacza to o wiele większe zarobki niż za podobne zajęcie wykonywane w Polsce.

Sporą grupę pracujących tymczasowo Polek w Niemczech stanowią nauczyciele języka niemieckiego, którzy są szczególnie poszukiwani w roli opiekunów. Zlecenia związane z opieką osób starszych trwają zazwyczaj około miesiąca, co często oznacza wykorzystanie wolnego, wakacyjnego czasu. Za zatrudnieniem nauczycielek przemawia dobra znajomość języka niemieckiego, empatia, wyrozumiałość, cierpliwość, odpowiedzialność oraz często łagodne, pedagogiczne podejście. To również okazja na doskonalenie umiejętności językowych, a także poznanie kraju i kultury.

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech to praca wymagająca, lecz jednocześnie niosąca ze sobą wiele satysfakcji. Dzięki niej można poznać wiele nowych osób, poszerzyć swoje horyzonty, nabyć dodatkową wiedzę. Ten rodzaj pracy sprawia również, że w rzeczywisty sposób można pomóc osobie starszej. Warto skorzystać z tymczasowych ofert opieki nad seniorem i połączyć urlop z pracą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij post w Social Media

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami

Zostaw nam swojego maila

Chcesz współpracować z nami?

Zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top